| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Am o mare problema. Am cuptor pe lemne si a cazut samota din interior. Ma gandeam sa o lipesc cu multar dar am inteles ca nu este foarte rezistent. Apoi m-am gandit sa lipesc cu silicon care rezista la temperaturi ridicate. Care solutie este mai buna?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

De obicei când se întâmplă o chestie de genul ăsta trebuie refăcut cuptorul. Nu prea țin cârpelile astea cu lipitul. Eu am pățit-o la țară cu un cuptor de pâine. Până nu l-am dat jos și l-am refăcut n-a mers nici o improvizație.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Vei avea nevoie de nisip de samota si lut, sare etc.

Cheama un sobar sa-ti repare captuseala de samota!
E asemanator cu sobele de gatit sau de teracota, dar necesita cunoastere si pricepere.