| Pandaaaaaaaa a întrebat:

Salut, am de facut macheta unui cuptor de paine in marime naturala (unul rustic).
Ma gandeam sa fac cadrul din PFL si sa lipesc cu silicon bucati subtiri de caramida (sa arate ca unul real).
Problema e ca daca as pune caramizi adevarate, chiar si taiate subtire s-ar ingreuna foarte tare. Si acum va intreb: Cu ce as putea inlocui caramida pentru a arata cat mai asemanator si sa fie cat mai usoara?

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Exista un fel de material care se lipeste se ia la metru si are aspect de ce vrei tu caramida piatra etc
ceva de genu:
http://www.casadex.ro/......-aparenta/
deci un soi de tapet cu aspet rugos,

| Pandaaaaaaaa explică (pentru Ara997):

Multumesc de raspuns, e buna ideea, o sa ma consult si cu ceilalti colegi si o sa revin cu funda in cazul in care am ales sa folosim tapet.

| Ara997 a răspuns (pentru Pandaaaaaaaa):

Nu uita sa-i faci "grosime " la peretele cuptorului, sa da impresia de zidarie.

| Pandaaaaaaaa explică (pentru Ara997):

Initial de asta am vrut sa folosesc caramizi adevarate, ca sa arate cat mai real