| radumarc a întrebat:

Salut,am o mașină de spălat rufe Arctic luata de o luna.
Când ajunge la stoarcere și îmi arata ca mai are 8 minute se întoarce timpul la 13 minute și tot asa,nu se mai termina programul, a mai pățit cineva? Multumesc

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se întâmplă doar odată sau mereu când ajunge la 8 min. Că dacă se întâmplă doar odată înseamnă că mașina își calculează singura cât mai are nevoie de stors și mărește timpul.

| Simpatic a răspuns:

Din timpul ramas de 13 minute se mai termina vreodata sau tine la nesfarsit?
am acum o masina de spalat BEKO in garantie si la timpi nu este conforma cu realitatea, insa la mine nu este un defect doar dureaza putin mai mult decat afiseaza ea, cred ca este ceva firesc in functie de ce face masina in numite etape

nu reiese din cele ce ai scris daca 13 minute de la 8 in prima faza tin "la infinit" sau tin fix 13 minute sau putin mai mult
daca tin extrem de mult aceste "13 minute" sigur ca poti vorbi sa o repari pe garantie!
in rest te anunt ca la masinile de spalat un program de 1 ora 20 de minute (ca exemplu) poate tine mai mult in realitate!

| gabicoo a răspuns:

E defectă din fabrică. Nu stoarce bine. Dacă ai văzut că face treaba asta trebuia returnată încă de la început.

| ioana748 a răspuns:

Este in garantie, adreseaza te la magazinul de unde ai cumparat o.

| Hkhtfcvhu a răspuns:

Cheama-i pe baieti sa vada ce are, noi degeaba iti spunem ca nu avem de unde stii, ma gandesc ca masina de spalat e in garantie, suna la ei si sa vina sa si o f*tă