| LuizaVisanu a întrebat:

Am o prietenă care stă la casă si are centrală. Acum 10 minute m-a sunat si mi-a spus că la baie curge doar apă rece si la bucătărie nu curge nimic. A verificat si nu e nimic pus ciudat sau spart. Imi puteți da o explicație pentru acest lucru?
P.S. Căldura funcționează.

6 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Are centrala, nu are legatura cu restul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O fi sparta teava de apă la bucatarie, sa intrebe vecinii daca ei au apă la bucatarie.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru sasa1sasa1sasa1):

Pardon! Eu am inteles ca are apa rece in loc de calda.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru sasa1sasa1sasa1):

Daca functioneaza caldura, inseamna ca s-a intimplat ceva la bucatarie de s-a oprit apa. Depinde cum are instalatia. Ori a inghetat teava. Ciudat ca la casa fiind pe o coloana are apa si pe una nu are. Dar iar spun, depinde cum are facuta instalatia de apa.

| Pomana_Dan_1973 a răspuns:

A inghetat apa pe coloana, trebuie localizat si dezghetat pana nu ingheata mai departe si sparge teava.

| mihai69 a răspuns:

Mai mult ca sigur sunt dopuri de gheață pe țevi. Să vadă pe unde e problema și să caute s-o rezolve până nu crapă țevile.