| Lara112 a întrebat:

Va rog sa CITITI! Intrebarea este mai ciudata. Asa deci, eu am o prietena care locuieste intr-o casa la sat. Mi-a povestit mai demult ca intro noapte la ora 5:34 dimineata a vazut o silueta care statea in mijlocul camerei. Mi-a descris-o ca fiind inalta imbracata intr-o rochie alba lunga si cu parul negru! A crezut ca viseaza, dar a spus ca s-a frecat la ochi si si-a dat o palma si apoi s-a uitat inca vreo 3 secunde la ea, pana a aprins o lumina slaba de langa pat si a incepu sa se roage! Silueta a disparut atunci. Faza e ca i-a povestit mamei sale intamplarea si aceasta a zis ca de-alungul timpului s-au mai petrecut cateva intamplari mai ciudata in casa. De ex. intre usa de la baie si o alta usa de la o camera se simtea un aer foarte rece. Sau era ea impreuna cu sora ei si o prietena si au stat treze pana mai tarziu (dupa ora 00:00) Sora ei s-a dus la dus i-ar ea si prietena ei asteptau in sufragerie. La un moment dat porneste apa de la robinetul din bucatarie si se aude ca si cum cineva ar pune vasele la loc. S-au dus sa vada ce se intampla sau daca sora ei a iesit de la dus si a fost in bucatarie! Dar SURPRIZA sora ei inca facea dus si in bucatarie nu a fost nimeni. Apa de la robinet inca curgea...Ma rog, si dupa intamplare din noaptea aceea cu silueta, prietena mea a incercat sa uite si era ferm convinsa ca si-a imaginat. Dar spre surprinderea ei la exact o saptamana de la intamplare mama ei i-a spus ca a murit nasul prietenei mele! Deci exact la o saptamana de la intamplare exact la ora 5:34 dimineata, acesta s-a stins din viata. Vreau sa meentionez si ca acesta nu suferea de vreo boala mortala. A facut pur si simplu infarct! Mama prietenei mele a spus ca probabil ce a vazut ea a fost UN SEMN pentru ce avea sa se intample mai apoi! sad

Eu una o cred pe prietena mea! Dar ciudat este ca de la aceasta intamplareea a devenit foarte interesata sa afle cat mai multe lucruri despre fantome! Ba mai mult, mi-a spus ca simte miros de lumanari inainte sa moara vreun om din sat (asta s-a intamplat de vreo 3 ori de atunci) Deci, asa vrea sa va intreb ce parere aveti despre aceasta intamplare! As vrea sa ii explic prietenei mele ce s-a intamplat dar nu pot, si probabil nimeni nu poate Va rog sa imi explicati daca puteti ce s-a intamplat in acea seara! Ce a fost acea silueta? Oare a fost un semn?

3 răspunsuri:
| LuciWv a răspuns:

Noaptea cand esti rupt de somn imaginatia iti joaca feste,si eu ma scol noaptea stau in pat dar nu ma pot misca,habar n-am de ce, si in intuneric alearga cineva dar dupa cateva minute ma scol si imi dau seama ca doar am visat, fantomele nu exista, cel putin asa cred eu
Totul este doar in imaginatia voastra pentru ca teama si oboseala isi fac efectul astfel, pe la 12 noaptea cand tie somn sau cand iti vine somn sa te gandesti la o melodie care iti place, si ai sa vezi ca parca tiar tine cineva boxa in urechi, vei auzi melodia
Nimeni nu poate prezice cand si cum va muri cineva, nici prin semne sau alte prosti, moartea e ceva normal si vine atunci cand te astepti mai putin.

| Tuștiiii a răspuns:

Nu exista fantome. Te-a mintit. Prietena ta incearca sa te sperie.

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns (pentru Tuștiiii):

Exista fantome scuze ca spun, dar da, chiar exista. Poate ca nu sunt ca in desenele animate laughing, dar exista.