| yan a întrebat:

Salut.am o problema cu o masina de spalat : numai incalzeste apa am verificat rezistenta si e buna. aveti idee ce poate sa fie.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| romeo29 a răspuns:

Vezi termostatul ( daca e liniste in jur roteste butonul, iar pe la mijloc trebuie sa se auda un pac) daca nu e defect.dar si butonul de apa calda-rece daca exista. funda

| florinsandu a răspuns:

Pe langa rezistenta trebuie sa ai si un termostat, cautal si vezi sa nu i se fi dezlipit un fir

| Narcis2007 a răspuns:

MasSiNa De SpAlAt TrAiEsTe MaI mUlT cU cAlGoN!(acum serios poate e de la asta...)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am spus ca rezistenta e buna pentru ca am verificato

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-o fi saturat sa te mai asculte.mai bine du-te si cumpara una noua

| Violent a răspuns:

Legăturile rezistenţei sint desfăcute sau rezistenţa este arsă. Remedierea — Pentru a avea acces la bornele rezistenţei electrice se demontează oblonul mobil, apoi se verifică legăturile rezistenţei.In cazul in care legăturile sint bune, se verifică cu ohmetrul continuitatea electrică a rezistenţei şi dacă este arsă se Înlocuieşte cu una originală, după care se face proba de încălzire a apei din cuvă.