| PaulWalker1ST a întrebat:

Salut.Am o masina de spalat Whirlpool si am o problema mare la ea.Nu se mai aprinde nici un beculet.Deci e ca si cum e scoasa din priza.Recent,am verificat la la programator si la 2 dintre sigurante sau ce or fi alea cu o lampa si curent in cabluri are.Care ar fi problema? Dau funda pentru ajutor.

Răspuns Câştigător
| razvan05 a răspuns:

Asta mi s-a intamplat si mie si din pacate trebuie sa iti spun ca s-a ars placa aia de control prin care tu activezi o comanda de spalare. Presupun ca daca nu ti se mai aprind beculetele nici nu mai functioneaza masina. Noi am rezolvat-o destul de repede, usor si pot sa spun ca si ieftin. Nu dureaza mult sa schimbi placa aia si costa in jur de 60 de lei, cu tot cu manopera instalatorului. Sper sa reusesti!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu cumva sa fie arse niste sigurante (problema vine de la partea electrica) cheama un electrician sa se uite la ea.

| PaulWalker1ST explică:

Multumesc pentru raspunsuri.