| InstinctKDZ a întrebat:

Salut.Am si eu o problema cu un facebook pe care l-am sters imi cere sa il confirm ca sa il sterg dar nu imi apare mesajul thinking am verificat si spam si tot am schimbat si e-mailul si nu ma mai lasa sa umblu pe facebook daca nu-l sterg dau confirm si nu`mi apare nimic. Aveti idee de ce poate face asa? Multumesc

Răspuns Câştigător
| dantextcontrolpsp a răspuns:

Salut instinct problema e ca ca nu ai citit bine ce zic cei de pe facebook cind vrei sa iti stergi contul, pentru asta sunt doua optiuni:Prima optiune in acest sens este dezactivarea contului Facebook ceea ce va insemna ca: Nimeni nu va mai putea sa va gaseasca profilul pe Facebook si nimeni, nici chiar prietenii, nu vor mai avea acces la datele tale de profil sau la peretele tau. E ca si cum nu ai fost niciodat pe Facebook. Cu toate acestea, contul tau este inca inregistrat pe Facebook, toate datele tale personale, informatiile si pozele sau clipurile raman pe Facebook insa nimic nu va mai fi public pana la urmatoarea logare pe cont. Imediat dupa relogare, contul tau va deveni public si vei gasi totul asa cum ai lasat. Aceasta optiune poate fi folosita in cazul in care vrei sa sa dezactivezi contul doar temporar.
Cea de a 2-a optiune este trimiterea unei cereri de stergere definitiva a contului tau Facebook care va fi pusa in aplicare in decursul a 14 zile. Daca in decurs de 14 zile tei vei reloga pe contul tau Facebook, acesta se va reactiva automat si cererea ta de stergere definitiva a contului va fi anulata!
Indiferent de metoda aleasa, datele tale raman pe mana celor care administreaza Facebook, pe motivul imbunatatirii serviciilor oferite, spun cei de la Facebook. Acestea nu vor fi publice dar vor ramane la "dosar", si uite ca iti pun un link direct spre stergerea contului, mai intai mergi si te loghezi pe facebook si apoi dai klik pe linkul asta http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account,introduci parola si ar trebui sa functioneze:). mai mult nu te pot ajuta, bafta multa

1 răspuns: