| mariohardy a întrebat:

Salut am o super eroare in calculator angry imi tot aceseaza o pagina de internet fara ca eu sa fiu macar pe internet eu nu folosesc internet explorer dar totusi aceasta eroare/virus il activeaza si imi intra pe internet totusi pagina acea nu poate fi gasita... cum pot scapat de eroarea asta enervanta? big grin (fundita (ce o mai fi si aia))

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Descarca Malwarebytes Anti-Malware de aici http://fileforum.betanews.com/detail/Malwarebytes-AntiMalware/1186760019/1 si salveaza-l pe Desktop.
Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.(spune ce a gasit aici)
Apoi descarca DrWeb Cureit
DESCARCA DrWeb Cureit DE AICI ftp://ftp.drweb.com/pub/drweb/cureit/launch.exe
Opreste antivirusul si inchide toate programele din calculator, inchide si conexiunea internet si apoi ruleaza programul apasand butonul Start in fereastra deschisa.Confirma lansarea apasand butonul OK si asteapta sa scaneze programele active din memorie si cele din startup. Daca programul se lanseaza in scanare direct opreste-l apoi fa-i update si apoi bifeaza optiunea complet scan si clik OK! Dupa scanare dai REMOVE OBJECTS!(spune daca mai face)
Succes!

| mika a răspuns:

Parerea mea e virsu...internetul explorer dezinstaleaza-l si instaleaza-l din nou, si daca nici asa nu merge reinstaleaza windowsul ...in rest nu stiu ce ar putea fi

| laurentiu a răspuns:

Da e spyware ala!
instaleaza un program antispyware si scaneaza si ti le elimina caut pe google yahoo antispyware il am si eu e foarte bun pe langa antivirus dectecteaza multe ''probleme''

| lplostonyou a răspuns:

Ai ceva ``gandaci`` in pc, descarca acest program, da-i o scanare completa la pc, un pic va dura scanarea depinde de cate harduri ai si cat sunt de mari, dar crede-ma ca va merita efortul, si eu am trecut prin chestii din astea, daca ai scapat de ``gandaci``da-mi un semn pe privat numai sa fiu cu gandul ampacat ca am reusit sa te ajut, aici e linkul http://www.techspot.com/downloads/4716-malwarebytes-anti-malware.html