| cipricocut a întrebat:

Salut, Nu stiu daca a mai patit careva asa, folosesc w7 home, iar cand intru pe internet explorer ori mozila daca vreau sa selectez ceva "fuge" imaginea si nu pot accesa linkul, butonul etc, nu se misca fereastra, se misca ca si cum ai misca din scrol sa vezi toata pagina dar asta la clik stanga, recent am observat ca nu e numai pe intenet problema, daca intru intr-un director din calculator unde sunt alte zeci de foldere care nu incap in fereastra si ar trebui sa folosesti scrol-ul sa le vezi, apasand pe oricare din acele foldere se intampla la fel, pleaca imaginea stanga-dreapta, sus-jos, depinde de situatie, problema e chiar enervanta ca trebuie sa deschid folderu cu clik dreapta+open, dar pe internet cum mai fac? A mai patit care asa? sa fie de vina driverele? am facut update la toate, ca si placa video este gt540m, poate ajuta. multumesc, sper ca m-am facut inteles happy

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In situatia asta verifica CD-ul de instalare sa nu fie zgaraiat. Fa-ti altul dupa un CD bun. Daca nici asa nu merge s-ar putea sa fie o problema de hardware (placa video, HDD-ul, monitorul sau memoria).

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-ar putea sa fie si driverele dar eu cred ca e mai mult: un virus. Sterge tot ce ai pe HDD si reinstaleaza windowsul pe curat. Sau cumpara-ti un antivirus bun: Bitdefender, de exemplu.

| cipricocut explică (pentru Salontanul):

Multumesc tare mult, dar din pacate nu este virus, inca nu am gasit problema, am pus si kaspersky, bitdefender, norton...nimic nu daseste, inca nu l-am formatat, desi ma gandesc sa nu fie de la windows, ceva stricat. Am sa mai caut variante

| cipricocut explică (pentru Salontanul):

Am descoperit de unde era problema, nici prin cap nu imi trecea, era de la mouse. Folosesc un mouse whireless. Deci ramane sa schimb mouse-ul, l-am desfacut si nu e nimic in neregula la el, o fi vreo eroare pe la circuite, oricum multumesc mult

| Salontanul a răspuns (pentru cipricocut):

In situatia asta verifica CD-ul de instalare sa nu fie zgaraiat. Fa-ti altul dupa un CD bun. Daca nici asa nu merge s-ar putea sa fie o problema de hardware (placa video, HDD-ul, monitorul sau memoria).