| anonimbuc21 a întrebat:

Bună ziua
Am pus niște semințe de roșii cherry în pahare
Bineînțeles ca au crescut
Vreo 10 cm și s au îngrămădit
Trebuie sa le împart sa fie mai simplificate? Sau

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Rosiile cherry le poti planta si afara (dar si in ghiveci), cate 2 plante puse alaturat (in acelasi gropita, cuib). Le plantezi cu pamantul de pe radacini impreuna sau in pamant foarte bine maruntit. Distanta intre cuiburi trebuie sa fie 40-50cm.
Sa ai si niste bete de 1-1.5m lungime, infipte bine in pamant, aproape de radacini (la marginea cuiburilor, 10-20cm de la tulpina), de care sa poti lega mai tarziu plantele!

| mihai69 a răspuns:

Trebuie repicate (rărite și replantate).

| miaumiau8888 a răspuns:

Cum iti germineaza tie semintele? La mine nu creste niciunasad