| cristiantudor5 a întrebat:

Salut.Cand vrei sa inchiriezi o garsoniera, la ce se refera mai exact neutilata?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nemobilata ar scrie daca i-ar lipsi mobila.
Neutilata dupa parerea mea poate sa insemne si ca nu are aragaz, masina de spalat etc. Practic lipsesc utilitatile.
Sau poate s-a referit doar la mobila si nu a stiut sa scrie. Oricum cel mai bine e sa vezi poze. Gasesti sute de mii de anunturi cu poze.

| alina2k18 a răspuns:

Neutilata = fara frigider, masina spalat, cuptor microunde, fier calcat, vesela.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Fara lucruri/mobila in ea, e goala.