| MILaurentiu999 a întrebat:

care este suma medie pentru constructia unei case? Daca puteti sa-mi ziceti cat costa materialele si separat cat costa o firma de constructii ca sa o faca.Casa sa fie medie din punct de vedere al marimi, de exemplu sa aiba baie, bucatarie, sufragerie si 2 3 dormitoare.

6 răspunsuri:
| Roxin a răspuns:

Salutare!

Daca esti serios in legat de constructie si chiar vrei sa o faci, te pot pune in contact cu cineva care se ocupa de asta.

| johnnny123 a răspuns:

Poți să construiești și cu 300 euro/mp, poți să construiești și cu 1000 euro/mp. Depinde de ce calitate vrei și cu ce echipa lucrezi.

Probabil în jur de 600-700 euro/mp îți construiești ceva foarte decent, cu tot cu finisaje.

| Hammurabi a răspuns:

Costurile pentru construcția la roșu sunt pe la 140 - 180 euro/m2 suprafață desfașurata, iar la cheie cu toate finisajele și tot ce trebuie, între 240 - 320 euro/m2 (în funcție de pretenții)

| MILaurentiu999 explică (pentru Hammurabi):

In aceste sume sunt inclusi si banii pentru materiale?

| Hammurabi a răspuns (pentru MILaurentiu999):

Da. La finisaje se considera finisaje medii. Daca vrei finisaje mai scumpe mai cu fite platesti mai mult

| Roxanacretu2 a răspuns:

Poti incerca pe http://www.5oferte.ro. Postezi proiectul la care te-ai gandit si vei primi diverse oferte atat de la firme de constructii, cat si de la magazine cu materiale de constructii.