| AndreiMihaiLNM a întrebat:

Salut, cat costa aproximativ sa inchizi un balcon de 1.8m inaltime cu laturi de 5m latime si 1 m cu 1m cu termopan si bca?

6 răspunsuri:
| Zartbitter a răspuns:

Poți încerca un calculator online de genul ăsta pentru tâmplărie și geam termopan
https://www.perfectview.ro/alege-model/

Pentru BCA cred că poți calcula singur ce suprafață/volum ai nevoie.

Adaugă măcar 50% pentru manoperă.

| AndreiMihaiLNM explică (pentru Zartbitter):

Nu par preturile nici macar aproximative.

| Zartbitter a răspuns (pentru AndreiMihaiLNM):

În partea dreaptă a ecranului (cel puțin pe ecran mare, că n-am deschis pe mobil) e o listă cu detalii pentru fiecare tip de model ales. Poți vedea dimensiuni și alte atribute, iar în partea de jos a acelei liste poți vedea costurile și poți adăuga produsul în coș.

Eu aș face un coș temporar cu toate tipurile de tâmplărie de care am nevoie la ce dimensiuni am nevoie și așa aș putea avea prețul total final.

| dullcat a răspuns:

Il transformati in debara? Avem o boala cu inchisul balconului...
https://www.facebook.com/mugur.tureschi/posts/3963566003691210

| KovacsB a răspuns:

In jur de 5000 lei in functie de cate deschideri, ce tip de profil di de firma.Majoritatea sunt tepari merg pe repede inainte(montajul dureaza3ore) apoi te trezesti cu infiltratii de fiecare data cand ploua. Spuma dupa cateva luni se ingalbeneste si se faramiteaza daca nu este de exterior.