| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Salut, daca o gaina a fost crescuta vara trecuta cu furaj pentru oua, se va mai oua daca o hranesc cu cereale?

Răspuns Câştigător
| alex495 a răspuns:

Da, probabil esti speriat ca in perioada asta nu fac oua gainile, stai linistit e normal, spre sfarsitul toamnei, si pe parcursul iernii vor oua foarte putin din pricina frigului spun uni. Nu trebuie sa le faci nimic, e normal, din primavara vor incepe sa faca iar oua

1 răspuns:
| alex495 a răspuns:

Si daca ai luat de la ferma e ok, se vor obisnui, e logic, au nevoie sa manance si vor incepe sa se atinga si de tarate, porumb, iarba ce le dai tu