| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa fac o schimbare in viata mea, sa incep sa ma descurc pe propriile picioare, sa ma intretin. M-am gandit ca in aceasta vara, pana la inceperea facultatii in noiembrie (voi fi la master) sa plec de la parinti, sa stau in chirie 3 luni sa vad cum ma descurc. Am bani (bursa) voi cauta o chirie ieftina si un apartament decent cu o camera. Ce parere aveti despre planul meu, se merita incercat? Cum este in chirie?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Printre altele, vreau sa stau si singur... m-am saturat sa mai stau cu parintii mei... Imi doresc ceva nou

| IonutCG90 a răspuns:

Salut. N-am stat în România niciodată în chirie dar dacă-mi permiți sfatul, te încurajez să încerci. Este o idee bună. Am stat 6 luni în chirie și a fost foarte binehappy... Încearcă, nu-i nimic rău în a încerca asta.

| Ranja_Florin_1995 a răspuns:

Eu am 19 ani si de mai bine de 8 luni sunt plecat de acasa tot din acelasi motiv am vrut insependenta financiara si ceva nou! eu unul zic ca se merita, in chirie e ok mai putin cand trebuie platita! dar in rest toul bine! sunt bineinteles si aspecte care trebuie luate in considerare cum ar fi faptul a nu o sa aiba cine sa gateasca spele faca cura etc! o sa iti faci singur! incearca! bafta!