| Username55 a întrebat:

Imi puteti sugera cateva modele de AC cu un consum mic de energie electrica?

OFER FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Alea cu IPAM Inverter
Fujitsu LM - Series Inverter 9000 btu
Aer Conditionat Fujitsu Inverter Ecolandia 12. 000btu
Aer Conditionat Fujitsu Ecolandia

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Orice model tip inverter.

| relian a răspuns:

Aparatul de aer conditionat in primul rand se alege la cit spatiu ai tu de racit eventual incalzit, asta pentru ca vad unia tot arunca numere asa la plesneala. Orice aparat de aer conditionat este bun pina se strica, dar in general mai toate is bune, doar trebuie sa-l intretii, adica sa-l cureti cind trebuie si n-o sa ai probleme.Consumul este fuctie de marimea aparatului, deci de spatiu ce doresti al raci eventual incalzi.Ac poate fi doar sa racesti sau si sa racesti si sa incalzesti. Daca vrei pe amindoua va fi mai scump decit un aparat care doar raceste. Apoi mai sint cu heat pump sau fara heat pump si iar diferente de preturi.Ca consum cel mai bun ar fi cel cu heatpump pentru ca pina la o anumita temp la incalzire foloseste tot compresorul, deci ar fi mai bun, dar ar costa si cel mai scump.Cel mai bine este sa mergi la un magazin si acolo spui ce spatiu ai si ce doresti sa faci doar sa racesti sau sa si incalzesti.Aia iti va spune ce aparat trebuie la spatiul tau si tu vei alege dupa ce doresti sau de ce bani dispui.

| xDragosel007 a răspuns:

Aer Conditionat Fujitsu Inverter Ecolandia 12. 000btu este cel mai bun din cate stiu nu consuma asa de mult!

| PavelAndrei78 a răspuns:

Va recomandat aparatele Viessmann Vitoclima, eficiente din punct de vedere energetic, sunt incadrate la clasa de consum A++. Sunt foarte silentioase pe modul de noapte; creste sau diminuneaza temperatura din camera in functie de metabolismul organismului din timpul somnului

| geani71 a răspuns:

Uite aici https://www.emag.ro/......DB0BJDBBM/ cu clasa de consum A+++