| Feyenooord666666 a întrebat:

Daca un aparat are consum energie electrica de 340 W, cam cat ar veni factura la electrica?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

1 kwh la fiecare 3 ore de funcționare. Pretul pe kwh depinde de furnizor si de tipul abonamentului, e undeva pe la vreo 60-70 de bani.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu il folosesti factura poate fi 0. Doar in acest caz. Consumul este infim fata de altele pe care le ai in casa.

| antimulte a răspuns:

Depinde cat timp folosesti pe zi sau lunar. 340w vine cam 0, 34 kw/ora. Vezi pe factura mai veche cat platesti pe kw si faci înmulțirea.

| doctorandus a răspuns:

Amice, anul ăsta am consumat 1787 kWh în 211 zile. Deci am un consum mediu de circa 353 W.

| Feyenooord666666 explică (pentru doctorandus):

Oke amice.

| doctorandus a răspuns (pentru Feyenooord666666):

La un pret de 24 eurocenti/kWh asta inseamna 2.03 Euro/zi.

| Frank51 a răspuns:

Vrei sa ghicim cat il ti in priza?

| Feyenooord666666 explică (pentru Frank51):

Am primit deja raspunsul, era-n general intrebarea.

| Frank51 a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Nu exista in general, 340W/h consuma, inmultit cu cate ore il ti in priza, nu avem cum sa ghicim daca tu il ti 2 ore ceea ce ar fi infim, sau 24/7 ceea ce ar insemna foarte mult.

| Feyenooord666666 explică (pentru Frank51):

Gen 3-4 orewinking.