| xibalba a întrebat:

Cat timp puteti trai fara energie electrica?

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

"O vara intreaga m-a tinut padurea, Cu fata la iarba si gandul aiurea..."
Cat timp am chitara, carti... Deci destule luni. Eu si asa la TV nu ma uit, fara net pot supravietui, am testat si vara asta, mancarea imi place sa mi-o prepar eu si sa o mananc atunci, deci nu am nevoie de frigider, hainele nu mi le calc caci nu-mi plac drepte (se lipesc de mine)... Pentru ce energie?

33 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

O zi... cel mult o zi... cel putin eu... e vitala pentru mine.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cred ca se poate, inainte cand nu exista asa ceva oamenii nu se descurcau? Bineinteles ca in ziua de azi ne-am obisnuit cu un anumit confort care nu e de neglijat dar cred ca ne putem adapta daca nu avem incotro, orice invat are si dezvat.
Swabia, de ce nu iti imaginezi un baiat spaland rufe cu mana? Tu ai auzit de baieti care au facut armata? Crezi ca se ducea mama lor sa le spele sosetele, batistele, chilotii, camasile, batistele, sau chiar hainele? Draga mea am 35 de ani de casnicie, sotul meu nu mi-a permis niciodata sa ii spal sosete, chiloti, batiste, spunea intotdeauna ca sunt intimitatile lui, la fel a invatat si baietii(avem 3 baieti).

| xibalba explică:

Swabia, cred ca softcristi si-ar spala hainele de mana, deci nu s`ar mai folosi de masina de spalat.

| xibalba explică:

Normal, swabia, nu subestimez baietii si in plus... nevoia te invata! nu? big grin

| thegreatgatsby a răspuns:

O saptamana

| Swabia a răspuns:

Dar softcristi masina de spalat haine nu functineaza pe curent?hee hee...
Dupa o jumatate de ora ma ia durerea de cap!

| Swabia a răspuns:

@agec iti imaginezi un baiat spaland haine cu mana? Ca eu una nu! big grin...

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Doua sau trei ore thinking

| arysa a răspuns:

Maxim o zi.

| Gabry a răspuns:

O orabig grin

| Criiss16 a răspuns:

Hmm. o ora cred.happy

| cLaudYu a răspuns:

Buna
Azi la mine s-a luat energia electrica de pe la 11 dimineata pana la 5 dupa masa, dar nu am fost bucuros. Nu pot rezista mult fara energie electricacrying

| VladDu a răspuns:

De ce sa nu traiesc, ca doar nu sunt legat la aparate electrice.

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Nu mult... nu pot traii fara radio si fara net :X
adica pot, da, vreau sa am prietenii aproape...

| bluerose a răspuns:

Dupa o ora incep sa ma agit...happy

| girlxx21 a răspuns:

Seara de la ora 20 pana a 2-a zi dimineata happyatat :p. Nimeni n-ar sta mai mult cred ca ar turba fara tv si mai ales fara INTERNEThee hee...sunt altii dependenti de internet de nu pot sta nici o ora happy

| Elena97M a răspuns:

Cateva zile...

| eek a răspuns:

Pana se descarca bateria la telefon..pana se descarca bateria la laptop..pana se strica mancarea din frigider..pana incepe scoala
laughing

Răspuns utilizator avertizat
| claw_4117 a răspuns:

Cred ca pana m-as plictisi si as inventa o noua sursa de energie electrica.

| Daddy_9411 a răspuns:

Evident o sa-ti lipseasca multe lucruri, dar poti trai o viata... in principiu de apa si mancare avem nevoie!

| gynycola a răspuns:

O viata¡

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am duracell, nu se duc asa repede. ceilalti intr-adevar, mor mai repede. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De trait traiesti, dar nu mai beneficiezi de acelasi confort.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S`ar putea trai, cu greu de a lasa tot confortul de pana acum. dar cred ca se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat se poate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricat daca il am aproape pe care il iubesc si ma iubeste:X:X

| Letytzy@ a răspuns:

O zii

| robby_9284 a răspuns:

2 ore big grin
ha:d, te-am luat @Gabry tonguetongue