| alexcoman34 a întrebat:

In primul rand numai am litera, t, la tastatura scuzati viitoarele greseli. As vrea sa ma sfatuiti si pe mine ce as putea sa fac, am un servici la Ploiesti, pana acum am avut unde sta fara a plati chirie, dar acum nu mai pot eu fiind din Buzau. Unde stateam era o casa lasata mostenire de catre nasul meu, mie si inca la 2 unchi. Ceva bani vom lua pe ea, dar nu stiu ce sa fac, sa investesc aic in casa de la Buzau si sa ma chinui cu chiria in Ploiesti pentru a continua cu serviciul sau sa imi cumpar o garsoniera, adica cred ca cu 1 miliard, as gasi ceva decent si alta e viata aici fata de satul in care stau din Buzau. Acum nu stiu voi ce credeti ca ar fi mai ok?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Investește în zona în care ai de lucru. Dacă te vei muta cu serviciul din Ploiești, poți vinde garsoniera.

| catalan501 a răspuns:

Depinde de servici, Daca ai un servici la care se plateste bine, Iti poti lua o garsoniera.E mai bine asa.

| anonim14081995 a răspuns:

Eu in locul tau cu acei bani as cumpara mai bine o garsoniera sau as lua diferenta de la banca si as lua apartament dar este mult mai bine decat la tara si esti si aproape de munca. Si e mult mai bine decat cu chirie platesti o groaza de ani chirie si dupa aia tot nu e al tau nu poti sa investesti in interioare ca nu e al tau asa ca daca cumperi o garsoniera sau un apartament sti ca e casa ta si poti si sa investesti pe parcursul timpului si cand vrei sa te muti poti sa vinzi sau sa lasi la vitori tai copii sau poate chiar ai copii nu stiu. Asa chirie plaesti cat o rata la banca si dageaba.