| GreySparrow a întrebat:

Salut, intrebare pentru cei ce locuiesc la bloc, pe conducta toaletei, mereu vine un miros intepator de la cei ce arunca mancare in closet(de deasupra), cunoaste careva o solutie rapida prin care sa pot scapa de mirosul vecinilor? Izolare cu anumit material a tevilor sau ceva rapid si/sau simplu?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca-ti vine mirosul de canal, inseamna ca:
1. Ori nu ai apa in careva sifon (chiuveta, podea)
2. Ori nu ti-i montat etans chiuveta closet-ului (aici poti folosi silicon, chit de geam sau pasta de ciment pentru astuparea "crapaturii" dintre podea si chiuveta)

| anonimg a răspuns:

Trebuie să ai apă în permanență în tuburile de scurgere a apei. În felul acesta mirosul nu va intra în casă.
https://supermeseriasu.blogspot.com/2014/01/miros-de-canal-in-casa.html?m=1