| maddox7 a întrebat:

Salut noi prieteni, as vrea sa cumpar o soba mai la mana a doua, stie cineva vreun magazin de genul sau altceva in zona Bacau? Astept raspunsurile voastre ca e cam frig deja.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Sobele metalice de mana a doua nu prea se vand, fiindca pot fi foarte periculoase.
Sobe de teracota, ramase din demolare, le poti gasi la meseriasii care se ocupa cu constructia lor. O asemenea soba, bine construita si montata, este o alegere buna, deoarece tine caldura ore intregi, chiar si dupa stingerea focului. Dezavantajul lor este costul putin mai ridicat pana la punerea in functiune, dar si acela este mic fata de o termocentrala noua.

1 răspuns: