| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care stau la casa, cum este viata la casa? Stati la casa in oras sau la sat/comuna?
Voua cum va place : casa cu curte sau doar casa, asa cum sunt cartierele stil american? De ce?

5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Eu stau la bloc, dar parintii mei stau de cativa ani la curte, am avut mereu si curtea, in Bucuresti. E foarte misto la curte, e un colt de natura in care iesi toata ziua si e al tau, il modifici cum vrei. Nu esti nici restrans la un spatiu fix, ca la bloc. Te salut.

| MihaelaDart a răspuns:

Locuiesc la casa cu curte intr-o comuna. E liniste deplina pe timpul rece, vara mai mult stam prin statiune (7 km de comuna). Am stat candva la oras si m-am retras la tara. Am totul natural din belsug in jurul meu. Si viata mea este in stil grecesc, nu american.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna
cel mai frumos este sa traiesti intr-o casa cu gradina de flori cu aer curat cu rauri/parauri, cel mai frumos este la sat de trait.
O zi buna.

| ksuper31 a răspuns:

Eu stau la casa cu o curte destul de mare, intr-o comuna. Ce-i drept, eu ma simt foarte bine aici, spre deosebire de oras/bloc. Pe langa aerul mai curat, ai curte si gradina, deci, poti planta fructe/legume sa mananci mai sanatos.
Succes!

| onlycupcakes a răspuns:

Eu stau la oras, la casa.Pot spune ca imi place foarte mult viata pe care o duc.Am si o curte, in care am gradina si leaganul.Crede-ma,e placut sa ies vara pe-afara sa ma dau cu bicicleta/rolele in curte sau sa ma dau pe leagan.O alta parte frumoasa in a avea curte e ca poti avea animal de companie.Este frumos sa stai la casa cu curte, dupa parerea mea.