| anonim_4396 a întrebat:

Voi pana la ce ora aveti voie sa stati seara nu neparat prin oras da afara la blocuri cu pretenii eu am maxim pana la 11. Da imi zic a mei ca dupa ce se intuneca daca sunt in oras sa ma retrag aici in curte si ma nerveaza da oricum eu nu ies in oras niciodata nu imi place mai mult sa stau pe la blocuri in curte cu pretenii.Precizati si varsta eu am 13 ani.Ada si se intampla sa va zica ca cand se intuneca sa veniti acasa mie da. A si daca cumva sunteti cu o fata si ei va zic asta ii ascultati sau stati pste program cu ea?

13 răspunsuri:
| broscutsaaa a răspuns:

Pai, eu am 14 ani... dar sunt fata.
Si am voie afara pana la 10, 10 jumatate maxim.
In oras am voie pana pe la 9, 9 jumate... adica inainte sa se intunece sa ajung acasa. laughing
Sunt multumita totusi. La ce periculoasa a devenit lumea din ziua de azi, parintii mei au grija sa nu mi se intample ceva. happy

| Petronela a răspuns:

Pana la 21:00 in oras si pana la 24:00 in fata blocului

| zizi000 a răspuns:

Ma nu stiu, dar stau afara pana la 00:00. Nu am o ora stabilita dar de obicei asa intru. Am 14 anihappy. Cand ies afara nu ma cheama cand se intuneca. Acum depinde de parinti si de zona in care stai.Eu stau intr. o zona linistita.big grin

| virusz a răspuns:

Cand o sa mai cresti o sa ai voie sa vii acas cand vrei, daca mai vreilaughing

| cr1st1n1k a răspuns:

In oras ma lasa pana la 22:00 si in fata blocului pana la vreo 24:00(am 15 ani).

| lovehurts a răspuns:

NU cred ca ar trebui sa te superi pe ei. parinti vor sa te protejeze asta e clar, poate prea in exces. eu sunt fata, in oras ma lasa pana pe la 23:00-24:00 si in fata blocului depinde. nu e chestia ca toti ar trebui sa stam pana tarziu, dar poate daca vrei sa stai mai mult roaga-i frumos sau poarta o discutie cu ei in care sa le zici ca te consideri mai mare si responsabil sa faci asta... si in legatura cu fetele.nu mai sta si tu cu ele sau cu ea ( in caz ca ai prietena) cand te vad parintii. poate ca te considera prea mic. ascundetiva si voi sau nu stiu. oricum sper ca rasp meu a fost folositor, succes

| zuzaa_7068 a răspuns:

Parerea mea e ca trebuie sa dicuti cu ei si pe parcusul timpului sa le dem. ca esti mai matur decat cred daca intr-adevar vrei libertate eu am 14 ani sunt fata si vara trecuta am stat af pana la 8... deci tipik dar asta pentru ca am o sora tata erea plecat pe afara,,,,(germania) deci eu trebuia sa stau cu sora mea... bine dar imi faceam de cap laughing eu stau intr-o zona mai nelinistita baicului :d vrei mai multe id meu e ioana_catalina97 big grin fundita plzzbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai gagica nu e necesar sa te certi cu parintii o iei cu tine acasa si stai cu ea acolo un weekend numa sa fie de acord parintii (era un exemplu) si la varsta ta e normal sa iti zica parintii sa nu stai mult afara ca si eu la fel ca tine erma la varsta aia mai faceam si cate o prostie dar asta e dupa 18 ani iti faci de cap cum vrei si gata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cand eram la tara ma lasau pana la ora12. dar acum sunt si eu la oras si ma lasa pana la 10. da si mie imi zic ca cand se intuneca sa vin acasa. dar in caz ca esti cu o fata sau un baiat ii sunati si le spuneti ca mai stati un pic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

2-3 si am 16

| loveanime059 a răspuns:

Am 13 si pana la 10, 10 si jum

| kiss_5687 a răspuns:

laughing Am 16 si stau cat am chef!
Ma cheama doar daca are nevoie sa ajut sau altceva, dar nu m-a bagat niciodata in casa ca vai doamne e noaptea big grin

| RainsOfSummer a răspuns:

Eu am aproape 14 ani, precizez ca sunt fata, iar mama mea nu ma lasa sa stau afara decat pana se intuneca, zice ca e prea periculos pentru mine si ca nu imi pot pastra singura de grija, si in plus de asta mai ma si suna foarte des, si imi spune ca toata ziua stau afara si ca nu fac nimica alceva...