Întrebare recomandată | johnnyclaudiu a întrebat:

Stau la apartament etaj 2 si au inceput sa apara iarasi furnicile. Mereu apar la inceputul primaverii si dispar pe la inceputul ierni...

CUM SCAP DE ELE?! Nu vreau remedii, vreau o metoda ca sa nu mai-mi vina in apartament.

Dau funda!

11 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Muta-te la casa. tongue
In alta ordine de idei, eu stau la 4 si tot am uneori furnici. Vecinii de la 3 cica au mai multe...
Sfat - ca sa nu vina tine zaharul foarte bine inchis si ai grija sa fie curat LUNA. Tot timpul. Ai putea vorbi cu vecinii sa faceti o dezinsectie la tot blocul, dar daca ai vecini cam cum are mai toata Romania... o sa faci cam singur dezinsectie.

| untu a răspuns:

Dar de unde vin furnicii?

Răspuns utilizator avertizat
| Croampa a răspuns:

Pai da cu spray de muste( care e bun si la gandaci) pe unde ies, la mine functioneaza! happy
Sper ca te-am ajutat! big grin

| Aida55 a răspuns:

Hmm, din cate stiu, furnicile si alte vietati trag la mizerie.batting eyelashes Poti incepe prin a-ti face curatenie in apartament. big grin

| smart01 a răspuns:

Salut Johnny,

Ai reusit sa identifici traseul de deplasare al insectelor? Daca le-ai gasit "soseaua de deplasare", iti recomand Protect B. Prin cateva tratamente saptamanale ai putea sa le starpesti...

http://www.verdon.ro/......00-gr.html

| KodrutZ a răspuns (pentru smart01):

Zyklon B mai degraba... laughing

| ajutorMD a răspuns:

Este otrava speciala punele in locul de unde es ele

| stefaniaop a răspuns:

Am avut si eu probleme cu furnicile, si am scapat doar cu capcane de la Raid, sunt niste cutiute mici din plastic dar foarteee bune.

| GiordanoBruno a răspuns:

Salut,sunt aparate de alea anti nu stiu cum... erau 80 de lei.

| johnnyclaudiu explică (pentru GiordanoBruno):

Daca ai putea preciza si numele aparatului sau de unde sa-l cumpar.