Întrebare recomandată | alexR0 a întrebat:

Stie cineva ce lipici este indicat sa folosesc pentru lipirea lemnului? Mai exact vreau sa construiesc casute din bestisoare de inghetata si de chibrit. Am vazut pe cineva pe youtube ca folosea silicon, dar stiu ca sunt si alti adezivi mai puternici si mai usor de aplicat. Orice sfat e bine venit

Răspuns Câştigător
| Clausd10 a răspuns:

Cere Moment Fix pentru lemn. Este aracet si e foarte bun

5 răspunsuri:
| JustaLittle a răspuns:

Aracet e foarte bun. El e folosit și în fabricile de mobilă.

| Cirstea_Marius_1978 a răspuns:

Buna!
Iti sugerez:aracet, super glue, picatura.
poti incerca si lipici lichid.

| alexR0 explică (pentru Cirstea_Marius_1978):

Am gasit pe casaretro adeziv PVA... Stiti ceva despre acest adeziv?

| Xboyhb a răspuns:

Pentru lipirea lemnului cel mai bun si ieftin este prenandezul, cei mai meseriasi tamplari inca il folosesc

| andreeatbx a răspuns:

Salut! Vreau sa iti spun ca si eu am facut ratuste si diverse chestii din betisoare de inghetata, iar aliatul meu a fost super-gluul Picatura. Ti-l recomand cu drag!