| SporeBox a întrebat:

Am 3 bonsai carora le-am schimbat ghivecele si am observat ca ei se pun in ghivece scunde si lungi in stilul asta https://goo.gl/images/ePFUMK dar eu nu am stiut si i-am pus in ghivece de flori normale numai ca mai inalte si din ceramica asa https://goo.gl/images/k3GFtE. Se intampla ceva ca le-am pus in ghivece de astea?

Răspuns Câştigător
| PsyhoChild a răspuns:

Vor creste radacinile prea mari in acel ghiveci.Mai bine ii muti in ghivece speciale

| SporeBox explică (pentru PsyhoChild):

Pai unul este de destul de mult timp in ala si cred ca deja si-a dezvoltat radacinile. Dar ce se intampla daca cresc radacinile prea mult?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca ai observat dar lumea nu stie nimic despre bonsai pe site-ul asta

| SporeBox explică (pentru anonim_4396):

Daca tu nu sti nu inseamna ca nici altii nu stiu

| anonim_4396 a răspuns (pentru SporeBox):

Ai pus 100 de intrebari despre bonsai si nu ai primit raspunsuri la ele

| SporeBox explică (pentru anonim_4396):

De unde sti? Mi-ai urmarit tu contul cumva? Am pus doar 5 intrebari daca nu ma insel si doar una nu a primit un raspuns. Daca tu nu sti stai linistit. Sunt altii care stiu sa imi explice. Daca nu imi raspundea nimeni la nici o intrebare crezi ca mai stam sa pun intrebari de astea? Pe viitor nu te sfatuiesc sa mai dai raspunsuri de astea ca poate primesti raportari si ramai cu contul blocat.