| Jukaaa25 a întrebat:

, Am o centrala IMMERGAS si am tot incercat sa pornesc caldura in calorifere, am rotit si de butonul ala rotund de sub ea negru, pana a ajuns la 1, 5 bari, dar cand am apasat sa maresc caldura in calorifer, gradele, nu se intampla nimic. Cum pot porni caldura? Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Pai luati frumos un termostat programabil si gata. La mine pe timp de iarna e setata de pe la 10 la 6 dimineata cu ~1 grad si ceva mai putin ca in timpul zilei, nu trebuie' sa stau eu de curul ei.

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Lasa caldura ca e cald afara. tongue
P.S. Ai schimbat de pe vara pe iarna? Centrala aia manual nu are?

| Jukaaa25 explică (pentru KodrutZ):

Am schimbat, dar am vrut sa pun seara sa o pornesc ca dimineata e frig ca naiba pe cand sa merg la liceu.

| KodrutZ a răspuns (pentru Jukaaa25):

Pai luati frumos un termostat programabil si gata. La mine pe timp de iarna e setata de pe la 10 la 6 dimineata cu ~1 grad si ceva mai putin ca in timpul zilei, nu trebuie' sa stau eu de curul ei.