| OliClaudiu a întrebat:

am o intrebare, as dori sa debransez caloriferul tin sa adaug ca stau la bloc dar nu apartinem de oras cu apa calda avem centrala pe gaz propie a blocului si nu doresc sa mai il folosec doarece doresc sa-mi montez centrala propie in garsoniera, ce trebuie sa fac si cu cine sa vorbesc pentru debransare.
Am vorbit cu cei de la administratia blocului si am fost refuzat pe motivul ca imi trebuie acordul vecinilor desi teava principala de apa nu se afla la mine in garsoniera si nu cred sa fie mare dificultate sa-mi taie cele doua tevi de alimentare a caloriferului si sa le sudeze dopuri la capete, dar cred ca am fost refuzat mai mult pe motivul ca asa nu o sa mai poata sa-mi unfle facturiele ca iarna trecut ajungand la 480lei pe luna surprise. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Evident iti trebuie acordul vecinilor, dar nu vad care ar fi problema. Crezi ca te vor refuza vecinii?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ia acordul vecinilor si apoi adreseaza-te Comitetului Asociatiei de proprietari.

| LIN2010 a răspuns:

Fiind o constructie cu mai multe apartamente, este nevoie de acordul asociatiei de proprietari si a vecinilor, asta trebuie ai in vedere cand vrei sa locuiesti in acel bloc ca trebuie sa te supui hotararilor comitetului de bloc.Respecte

| OliClaudiu explică:

Azi am sa incerc sa depun o cererea sa vad daca o sa se aprobe si daca nu pe ce motiv o sa ma refuze, cu vecini nu ar fi o problema ca sunt chiriesti si nu am treaba cu ci cu propietarulwinking Multumesc mult pentru raspunsuri happy