| zilog a întrebat:

Cum pot să mă debranșez de la radet?
Am un apartament în București unde nu prea locuiesc, in afară de asta apa din țevile de la radet in ultimii 5 ani nu a fost mai caldă de 18*C.
Blocul este izolat bine așa că nu am nevoie să fac mare căldură.
Eu nu am centrală termică în locația respectivă și nici nu intenționez să montez una.
Am câteva calorifere pe ulei aeroterme dacă ar fi nevoie.

Cum pot să mă debranșez de la CET că m-am sățurat să plătesc aiurea pentru ceea ce nu am nevoie că și așa nu se încălzesc caloriferele aproape deloc?

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Fa cerere de debransare la firma

| MeraO a răspuns:

Din cate stiu eu (asa era acum in urma cu 6-7 ani), puteai sa te debranseti de la apa calda fara probleme, de la caldura insa trebuia sa faci dovada ca ai o alta sursa de incalzire, adica centrala, caloriferele electrice nu erau considerate sursa de incalzire