| unsimpluom20 a întrebat:

Robinetul de care schimb temperatura caloriferului a rămas înțepenit, ce pot să îi fac să îl deblochez și sa dau caloriferul mai încet? stau la bloc și sunt legat la centrala blocului

Răspuns Câştigător
| KovacsB a răspuns:

Exista riscul sa inceapa sa piarda si nu ai ce sa-i mai faci.
Daca nu a fost folosit s-au depus sedimente si s-a blocat.
Daca fortezi se poate rupe garnitura si sa inceapa sa piarda.
Trebuie sa discuti cu administratorul sa vina instalatorul blocului si sa-l inlocuiasca.

2 răspunsuri:
| Dragobeta a răspuns:

Chemi instalatorul.

| Ancadorinapascale1993 a răspuns:

Incearca sa il desfaci cu o cheie, nu stiu, poate ai prin casa. Sau cheama administratorul blocului.
laughing daca nu băbeşte dai in jurul robinetului ulei putin si incerci iar sa sa deblochezi.