| strazi1 a întrebat:

Salut TPU,
as dori sa stiu cat ma costa toate actele inclusiv racordarea la lumina, gaz, apa, pentru o casa tip prefabicat de 70mp.
Sunt in afara si nu stiu cat ma ajunge, ofer Funda happy

Răspuns Câştigător
| iKronstadt a răspuns:

Incepusem sa sap prin site-urile companiilor, cand am dat de o explicatie foarte simpla, si utila pentru tine;)
http://www.evz.ro/......28024.html
Preturile variaza in functie de lungimea bransamentelor (apa/gaz/electric), si de eventualele adaugiri (stalpi, conducte apa/gaz).
Iti doresc nervi de otel, fiindca ai nevoie! Bafta!

2 răspunsuri:
| iKronstadt a răspuns:

Nu conteaza din ce este fabricata casa.
Conteaza insa unde este situata casa. Da si tu niste detalii! Esti aproape de utilitati? Nu? Cat de departe esti? Ce utilitati iti sunt inaccesibile actual? Pe ce tip de teren se afla constructia?
Vezi tu, mai omule, nu-i atat de simplu. Nu exista pe site cineva care sa-ti poata da un raspuns viabil! Trebuie sa vorbesti cu furnizorii de servicii, prezentandu-le planurile casei!
Iti urez bafta, si bani putini la cheltuiala!winking

| strazi1 explică (pentru iKronstadt):

Deci terenul este in extravilan, m-am informat sa vad cat ajunge sa il trec in intravilan, si ajunge undeva la 2000 ron, partea frumoasa este ca terenul este situat intre 2 livezi happy, si utilitatile sunt undeva la 100m circa, vroiam sa ma interesez de suma totala cu cheltuielile mai sus specificate. pentru ca nu dispun de o suma foarte mare de bani, pentru ca unde lucrez eu aici, la fiecare lucrare trebuie sa las o garantie la fiecare lucrare, si nu-i usor crede-mahappy, dar te rog eu sa imi spui macar in mare cam care sunt sumele, multumesc anticipat si astept raspuns.

| iKronstadt a răspuns (pentru strazi1):

Incepusem sa sap prin site-urile companiilor, cand am dat de o explicatie foarte simpla, si utila pentru tine;)
http://www.evz.ro/......28024.html
Preturile variaza in functie de lungimea bransamentelor (apa/gaz/electric), si de eventualele adaugiri (stalpi, conducte apa/gaz).
Iti doresc nervi de otel, fiindca ai nevoie! Bafta!