| Cătă_Cătălin_2000_4NvW a întrebat:

As vrea sa imi achizitionez o motocositoare chinezeasca dar vreau una care sa nu consume foarte multa benzina cum sunt unele cositori chinezesti, Astept parerile voaste si marcile chinezesti care consuma mai putin carburant.
Multumesc

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ca sa aiba putere suficienta, trebuie combustibil pe masura.
Cositoarele (dar nici alte masini) cu consum mic nu sunt recomandate, doar daca le folosesti reprezentativ. Pentru uz intens ai nevoie de scula puternica, care si consuma.