| alexAlexalex9991 a întrebat:

Ce parere aveti despre aparatele de aer conditionat cu compresor GMCC (ex. Daewoo), rezista in timp?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Toate rezista in timp pina se strica.Chestia e sa fie intretinute, astfel incit sa nu apara probleme grave.In rest mai toate is facute cam la fel, aceiasi teava de Cu, aceleasi piese.Deci sa fie curate de prafprin spalarea filtrului de la evaporator adica unitatea din interior, linia de drenare curatata si aia periodic(cea prin care se scurge apa din condens), condenserul de afara curatat si ala cel putin odata pe an, spalat cu apa, in rest ar trebui sa functioneze struna.Acum depinde ce compresor rotativ este, pentru ca sint mai multe tipuri de compresoare rotative.Asa ca idee sint cam 4 tipuri ce se folosesc.