| Ana_Alexx_1978 a întrebat:

Salut, TPU! Din cate am auzit, termenul de exploatare al unui bloc este de 50-60 de ani, dupa care acesta trebuie consolidat. Credeti ca blocurile comuniste (sau chiar si cele noi) din Romania vor mai exista peste 100 sau chiar mult mai multi ani? (Cat timp sunt consolidate)

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu le va mai consolida nimeni. Si sung convins ca peste alti 50 de ani majoritatea vor fi inca locuite.

| Yuoia a răspuns:

Sunt blocuri de mai mult de 60 de ani in Romania, perfect solide. Locuite fara probleme.
Insa cum am vazut ca se construiesc astea noi, nu bag mana in foc ca vor rezista la fel de mult.

Răspuns utilizator avertizat