| iAMVi a întrebat:

exista vreun zugrav pe aici? As avea si eu o intrebare

10 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Yo-s zugrav

| iAMVi explică (pentru whatevernvm):

Pai raspunde la ce-am zis mai sus

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu sunt zugrav dar mi-am vopsit camera, mi-am pictat peretii si arata foarte ok, deci presupun ca am o oarecare experiență, prin urmare sunt dispusa sa răspund la intrebarea ta laughing atâta timp cat mi-o împărtășești.

| iAMVi explică (pentru justanotheruser99):

Multumesc de amabilitate dar as avea totusi nevoie de cineva cu o experienta mult mai mare laughing

| justanotheruser99 a răspuns:

Cu placere, dar am uitat sa mentionez ca unde am vopsit eu nu exista urme laughing deci nu ma subestima.
PS: am folosit trafalet mic cu mâner extensibil, si o chestie importanta e ca primul strat (după ce aplici amorsa si o lași sa se usuce bine) pe care il dai sa il faci orizontal, iar al doilea vertical.

| justanotheruser99 a răspuns:

N-ai pentru ce laughing

| KillaNoFilla a răspuns:

Asteptam intrebarea

| iAMVi explică (pentru KillaNoFilla):

Deci o sa vorbesc aici de vopseaua lavabila, cand dai cu trafaletul mare, normal nu poti ajunge pana sus de tot, asa ca acolo trebuie sa dai cu cel mic, problema este ca se vede urma unde s-a dat cu trafaletul mic, am observat ca acele urme ies in evidenta la anumite firme de vopsele si la anumite culori, cum as putea evita treaba asta?

| KillaNoFilla a răspuns:

Din cate stiu lavabilul e problema.Incearca alt lavabil, vezi daca tot asa face.

Curata bine trafaletele, pensula inainte.
Nu mai adauga culoare( nu o mai nimeresti), amorsa dupa ce ai inceput sa dai.