| Alex2002201750371 a întrebat:

sunt nou pe aici si am o intrebare.
Daca am un gard de beton de turnat cu urmatoarele dimensiuni:40m lungime, 50cm latime si 3, 5m inaltime, cati metri cubi de beton intra?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

40x3,5x0,5
Asta inseamna 70 mc de beton.

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Ala numai gard nu e... 50 cm latime si 3, 5 inaltime?!?

| cristi202 a răspuns (pentru regis):

Zidul... Berlinului? ☺☺☺

| cristi202 a răspuns:

Raspunsul meu mi l-ai dat ca fiind cîștigător, insa nu e un raspuns corect. Am uitat să pun ce intra la fundatia gardului, un 30 cm in adîncime. Deci ar fi 76 de mc.

| regis a răspuns (pentru cristi202):

Nu, please nu si in jos, sper ca 3, 5 are cu tot cu fundatie. Si nici zidul Berlinului nu avea 50...

| cristi202 a răspuns (pentru regis):

Stiu, dar va semăna cu el ☺
El a spus doar înălțimea gardului. Constructorul se gîndește si la fundatie.

| NotNamed a răspuns:

40m x 0.50m x 3.5m = 70m³
Calculul e simplu: L x l x h

| CasaSiDesign a răspuns:

Puteti folosi si calculatorul din aceasta pagina pe viitor... https://casasidesign.ro/fundatia-fundatie-casa.html