| No10 a întrebat:

vreau sa-mi pun incalzire in casa si daca imi pun pardoseala mai este necesar sa pun si calolifere? Mentionez ca incalzire o fac pe lemne happy

Răspuns Câştigător
| Liiiax99 a răspuns:

O problema care se pune destul de frecvent atunci cand vine vorba despre acest sistem este daca incalzirea in pardoseala poate face fata atunci cand temperaturile din exterior sunt foarte mici, sau daca spatiile care trebuie incalzite sunt foarte mari. Raspunsul la aceasta intrebare este „da". Cu alte cuvinte, incalzirea in pardoseala poate compensa cu succes lipsa radiatoarelor, in conditiile in care sistemul este corect proiectat si utilizat.

| Liiiax99 a răspuns (pentru Liiiax99):

Adica practic, nu e nevoie de calorifer sau radiatoare.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Shriti a răspuns:

Nu, nu e nevoie si de calorifere de vreme ce ai incalzire pe lemne. In plus, gazul e scump si cred ca nici nu ai dori sa cheltui zadarnic. Lemnele incalzesc destul de eficient

| Blejan_Manuel_1995 a răspuns:

Salut am vazut intrebarea ta. eu zic ca nu mai e nevoie sa pui calorifere