| IuliusMxm a întrebat:

Salut tuturor,
Detin un teren in afara orasului dar exact la intrarea pe drumul de acces spre teren, in mijloc, se afla un stalp de beton de la electrica ceea ce face imposibil accesul la terenul respectiv. Precizez ca si drumul pe care este pus stalpul imi apartine tot mie si figureaza si pe acte. Cand cei de la electrica au prelungit reteaua de curent nu au tinut cont de parcele ci pur si simplu au pus stalpii in linie dreapta ca asa le-a venit lor mai usor.
As dori sa va intreb ce se poate face in aceasta situatie si care sunt pasii de urmat?!

Multumesc anticipat!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai dreptul la chirie, asa ca adreseaza-te la firma care detine linia de curent. Daca nu-ti dau de bunavoie ii poti actiona in judecata.