| ionescunina a întrebat:

Are dreptul la ajutor social o persoana care locuieste la o adresa unde are acte numai pe terenul intraviran, unde se afla imobilul dar pentru pamantul extraviran nu are acte? Precizez ca sunt mai multi mostenitori trecuti in titlul de proprietate dar la rol figureaza numai cel care are casa. Nu s-a facut taxa de succesiune si nici defalcarea terenului.Va multumesc.

1 răspuns:
| myrazvy a răspuns:

Pai si terenul extravilan al cui apartine de fapt daca persoana respectiva nu are acte? Cred ca poate obtine ajutor, depinde de conditiile impuse de primarie