| Florin_Denisov_1978 a întrebat:

Vreau sa cumpăr un boiler pentru 4 persoane, baie și Bucătărie
Ce îmi recomandați?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Eu am un "boiler" Junkers fara rezervor, complet automatizat, a costat cca. 300 euro si functioneaza perfect de peste 8 ani.
Nu are nevoie de flacara de veghe, nici de curent de la priza. Are o mica turbina care produce curentul necesar aparatului, cand porneste apa.
Scanteia este comandata de un mini computer, care functioneaza de la aceea turbina.
Are flacara modulata, deci se debitul gazului (si marimea flacarei) se regleaza in functie de temperatura dorita. Am reglat temperatura apei calde la 42 grade, pe care o afiseaza cand functioneaza.
Nu este nevoie sa fac amestec cu apa rece la robinet, temperatura fiind perfecta pentru baie.