| Burducea_Alex_1996 a întrebat:

Am construit schela la un garaj cu lungimea de 12 metri si latimea 3.60. Problema e ca nu stiu din ce as putea sa ii pun acoperisul deoarece are forma de arcada. La inceput am vrut sa pun policarbonat de 8mm, dar daca ploua cu gheata mi-l sparge! Ar mai fi o solutie cu prelata cauciucata! Acum astept pareri! Multumesc!

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Nu se sparge foarte ușor nici policarbonatul, mai ales montat convex. Pe acoperișurile curbate, cel mai bine se pretează șindrila bituminoasa.

1 răspuns: