| Hshsbsvdjfodisbs a întrebat:

Salutare, vreau sa fac un garaj, dar nu stiu cam cat m-ar costa, costuri fara manopera.
O șapa subțire de 5cm
Lungimea de 2.5m
Si lațimea de 2m
Grinda de 10cm stalpi de susținere iar de stalpi pus osb un strat de polistiren de 10cm si dupa iar osb un fel de senvis sa vina pereți, Acoperisul intr-o singura apa,,( un fel de magazie sa pun motocicleta) aveți idee cat ar ajunge prețul materialelor?

1 răspuns:
| Jonathan1900 a răspuns:

1 pretul betonului difera in functie de calitatea lui,
2 pretul osb-ului difera in functie de grosimea lui
3 pretul polistirenului difera in functie de firma si gradul de transfer al caldurii
4 nu ai spus dince material faci acoperisul, tabla ( ce grosime/model) sau tigla sau carton, sau etc
deci poti sa iti calculezi singur costul materialelor dupa ce stii ce fel de materiale iei ( mergi in magazin si faci lista de preturi)