| anonim_4396 a întrebat:

Am un perete cu lungimea de 5 m si latimea de 3, 20 m vreau si eu sa aflu care este suprafata peretelui in metri patrati? Astept raspunsuri si vreau sa stiu si cum ati calculat! URGENT DAU FUNDA 100%

Răspuns Câştigător
| OhFuckIForgotMyNameAgain a răspuns:

Faci 5x3.20 pe un calculator [sau pe o foaie de hartie] si iti da. 16 m patrati [metru ori metru=metru patrat] happy

3 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Vai ce greu este laughing nu stii sa afli aria dreptunghiului?laughinglaughinglaughing

| OhFuckIForgotMyNameAgain a răspuns:

Bai, inteligentilor, daca nu e greu, de ce nu ati raspuns voi? raised eyebrows

Pentru ca nici voi nu stii laughing

Ce s`ar face TPU`ul fara Dexterii de voi chatterbox laughing

| haifisch a răspuns:

Le inmultesti, analfabetule.