| Nyo a întrebat:

Salutare, ce masini imi recomandati cu consum foarte mic gen sub 6%?
Dar sa fie si ieftină la intretinut!
Nu vreau, Matiz, dacia si asa mai departe!
Ceva intre 1800 si 2500 euro!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un Clio 1.5 dci

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Renault Clio 1. 5dci, VW Lupo 1. 0mpi sau 1.2 diesel, Opel Corsa/Astra/Tigra 1.3 cdti, Fiat Punto 1.3 jtd

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bicicleta

| Nyo explică (pentru anonim_4396):

Faci misto de mine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nyo):

Normal

| ValentinMihai78 a răspuns:

Nu vrei Dacia, dar modelele Renault au motoare, piese fabricate în România. Inclusiv Mercedes Benz pe modelele A class și Citan.
Matiz nu îți recomandă nimeni, căci poți lua un Chevrolet Spark, urmașul modern al său.
Restul ține de marca care o doriți.

| QuadruplePersonality a răspuns:

Citroën
Am de câțiva ani un Citroën C3 din 2008 și nu mi-a făcut deloc probleme.
Întreținerea este ieftină și consumul mic. Am luat o cu 2000e

| Nyo explică (pentru QuadruplePersonality):

Ma gandeam la cateva modele, citroen c1, toyota aygo, toyota yaris