| CiobotaruValentin a întrebat:

Salutare.
Vin și eu cu următoarea întrebare:
Ce este cel mai eficient pentru încălzirea în pardoseală:
-parchet laminat sau stratificat sau spc( stone polymer composite)- sunt înclinat spre SPC, dar aș dori explicații mai complexe.
Rog decât pe cei care au cunoștințe în domeniu să răspundă!
Mulțumesc.

1 răspuns:
| deboosw a răspuns:

Eu cred că ambele opțiuni pot fi eficiente. Parchetul laminat și stratificat au un strat superior din lemn, care poate permite transferul de căldură mai rapid. Dar, SPC-ul este un material compozit rezistent la umiditate, care ce îl face potrivit pentru zone cu umiditate ridicată, cum ar fi băile.