| Lady_6501 a întrebat:

Salutare!
Stiti care este cea mai buna solutie pentru combaterea soarecilor?

fundita

Răspuns Câştigător
| luiza a răspuns:

Eu am folosit un lipici care a costat 25 lei. Se numeste BioStop. L-am pus pe bucati de carton de format A4 in vreo doua sau trei locuri din casa, am pus miez de nuca la mijloc si soarecele s-a lipit de carton.

5 răspunsuri:
| katala a răspuns:

1. pisica
2. curse pentru soareci
3. te muti in alta parte unde nu sunt soareci.
alta varianta nu exista (uita de otrava, pentru ca nu stii unde vor muri si nu vei sti de unde va veni mirosul de mortaciune)

| katala a răspuns:

Pare buna solutia Luizei; sa ne spuna unde se gaseste lipiciul si cam cum se comporta soarecii lipiti (fac scandal, sau crapa inima in ei si ii gasim morti gata)

| CosminVladu a răspuns:

Mai ai o varinta fara a ucide soarecele, ai nevoie de urmatoarele:
*un castron mai maricel
*o nuca
*o sarma
iei sarma si o indoi putin dupa care o bagi in nuca, la celalalt capat al sarmei vei pune o bucatica cu carne dupa care castronul il pui pe o suprafata plana il ridici si pui nuca in asa fel sa stea un pic ridicat, soarecele cand trage de carne atunci cade si castronul pe el. il iei dupa si arunci soarecele de acolo mai departe de casa ta.

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Buna!
Poti sa-ti iei o pisica, sau poti sa pui mancare intr-un castron si otrava de soricei.

| RUMBURAK a răspuns:

Pisica.sau otrava aceea care nu trebuie atinsa de om dar e foarte eficienta.