| themassacre14 a întrebat:

Salutare, TPU! Am niște chestii cu led care au telecomenzi, și s-au strâns destul de multe, în același timp am și un Google home mini, și voiam să întreb dacă există o chestie care le poate învăța le toate, și acea chestie sa fie conectată la Google

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asa cum nici telecomenzile a doua tipuri diferite de televizoare nu se potrivesc, nici telecomenzile "chestiilor" nu se potrivesc intre ele, daca nu sunt de acelasi tip/model.
Explicatia este simpla: au codificare diferita, care nu se potrivesc.
Pentru ce ai dori tu, ar fi nevoie de reproiectareasi refacerea intregului sistem (ceea ce ar costa foarte mult).

| sierra1 a răspuns:

Cu puțină pricepere, rezolvi cu așa ceva

https://www.dedeman.ro/....../p/6062090