Întrebare recomandată | Popovici_Dragos_2001 a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o problema am o masina de spalat Whirlpool awo5120 si nu vrea sa primeasca curent. Am crezut ca este de la stecher dar nu e. Ce pot face? plz repede Ofer Funda!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Uita-te in manualul de instructiuni al masinii de spalat si acolo dupa ce zice faci, daca nu merge suni pe cei de la service unde au un numar de contact tot in carte, vine si o repara

| relian a răspuns:

Ce poti face? Sa gasesti alt calculator, adica circuitul electronic e dus.Deci cauta vezi cit costa si daca costa destul atunci cumperi alta masina.

| Anonimuserr a răspuns:

Probabil nu mai face conteact bine. Firele de curent care duc la motor pe + și - nu mai fac contact. Este posibil de asmenea să fi stricat apartura electrică din aceasta.
Chemi un specialist, caută pe net. Reparații mașini de spălat și vei găsi cu duiumul rezultate.
De asemenea poți cumpăra alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca e sarit papucul de la alimentare, in timpul transportului.o intorci invers si bagi papucul firului in borna masinii, dar inainte de asta vezi daca ai curent la priza baga altaceva daca nu ai creion de tensiune ori lampa de control.fierbatorul de cafea ori fierul de calcat. daca tot nu vrea suni la firma si chemi sa rezolve cazul sant obligati, iar tu o poti returna pentru alta in loc, daca vor suni OPC-ul.{protectia consumatorului}.

| ReviewLand a răspuns:

Cel mai bine si mai sigur sa-ti cumperi una noua mult mai performanta! Vezi aici o lista si cu descrieri amanuntite;) http://reviewland.ro/masini-de-spalat-rufe/