| untu a întrebat:

Salutare tuturor si va urez o duminica placuta! as dori sa ma ajutati cu un sfat util pentru casa! Intrebarea mea este ce trebuie facut pentru a putea scoate petele de vin stropite pe peretele vopsite cu vopseaua lavabila galbena? Cu ce solutie sa pot curata pana sa fac ca nou? Rog frumos seriozitate si va multumesc frumos!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa dai cu aceeasi vopsea pe perete sau o carpa inmuiata in apa

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ori da cu niste vopsea ori incerci cu apa minerala (nu stiu daca merge si la pereti, merge la textile)

| untu explică (pentru suntserios):

Cred ca o sa incerc cu VANISH dizolvat in apa calda!

| frostxtq a răspuns:

Buna, incearca cu acelasi tip de vopsea pentru a nu exista deloc diferenta sau cu o solutie pe baza de clor. Eu am incercat ultima varianta pentru vinul rosu si nu am ramas cu pete.

| untu explică (pentru frostxtq):

Multumesc frumos! Buna idee! O sa incerc!

| frostxtq a răspuns (pentru untu):

Cu placere happy